Ekoreporter

Ekoreporter - "Silni ludzie ekologii" to program telewizyjny realizowany przez Vision House dla telewizji POLSAT NEWS. Emisja EkoReportera odbywa się w niedziele o godz. 13:40 w stacji Polsat News. Prowadzi Marta Śmigrowska, która dla przyrody podejmuje najtrudniejsze i najbardziej niezwykłe wyzwania. Poniżej załączamy krótkie opisy odcinków wraz ze zwiastunami. Powtórki programów w środy o 22:45 na kanale TVBiznes oraz w sobotę o 05:45 w POLSAT NEWS.

 

Odcinek 1 - Powrót sokoła. W tym odcinku Marta karmi pisklęta drapieżnego sokoła, a następnie wypuszcza na wolność w lesie pod Barlinkiem.

Odcinek 2 - Sieci widmo. W tym odcinku Marta schodzi na dno Bałtyku, by wyłowić zagubione przez rybaków sieci widmo, które zabijają ryby i ptaki.

Odcinek 3 - Jak nie utonąć w śmieciach. W tym odcinku Marta sprząta po katolickim zjeździe, w którym udział wzięło 60 tys. ludzi, a następnie odstarsza mewy znad gigantycznego wysypiska.

Odcinek 4 - Maszt wiatrowy. W tym odcinku Marta wspina się na wysokość 3 wieżowców po wąskim aluminiowym maszcie oraz bada czy na polu pod Sieradzem warto stawiać wiatraki.

Odcinek 5 - Energia z gnoju oraz wody. W tym odcinku Marta schodzi na dno wielkiego zbiornika na świńskie odchody i instaluje potężną turbinę w zabytkowej elektrowni wodnej.

Odcinek 6 - Zwierzęta na etacie. W tym odcinku Marta rekretuje małże do pracy w wodociągach oraz wspólnie z sokolnikiem ochrania samoloty bojowe F16.

Odcinek 7 - Nowoczesne technologie w ochronie zwierząt. W tym odcinku Marta śledzi ryby w jeziorze Hańcza za pomocą skomplikowanej aparatury oraz chroni wodniczkę, kosząc biebrzańskie bagna.

Odcinek 8 - Bartnik. W tym odcinku Marta wspina się na drzewo za pomocą starodawnej techniki bartników oraz wspólnie z bartnikiem ze Spały urządza pszczołom dom w lesie.

Odcinek 9 - Akcja Bałtycka. Odławianie bobrów. W tym odcinku Marta chwyta ptaki nad Bałtykiem oraz wspólnie z myśliwymi z Suwałk ratuje rodzinę bobrów.

Odcinek 10 - Wiatrak. W tym odcinku Marta wspólnie z ekipą monterów wspina się na olbrzymią wieżą wiatrową. W polu pod Sieradzem stawia wiatrak do produkcji prądu.

Odcinek 11 - Drzewa w Polsce: ratować czy wycinać? W tym odcinku Marta leczy drzewa z arborystami oraz wycina las.

Odcinek 12 - Stare rasy zwierząt. W tym odcinku Marta ratuje stare odmiany ras krów oraz świń od wyginięcia,

.