Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ziemi z aktywnym udziałem NFOŚiGW

05-06-2017, 07:53

Ile czasu rozkłada się torebka foliowa? Na co działają negatywnie „kwaśne deszcze”? Jakie elementy wchodzą w skład energii odnawialnej? Kto ma największy udział w emisji toksycznych spalin samochodowych? To tylko niektóre z pytań przygotowanych w ramach konkursów i quizów, z którymi mierzyli się goście odwiedzający stoisko Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podczas obchodów tegorocznego Dnia Ziemi, odbywającego się w niedzielę 4 czerwca br. na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Był to już 23. Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jak co roku, do jego głównych uczestników należał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a honorowym patronatem objął to przedsięwzięcie Prezes Zarządu NFOŚiGW, dr Kazimierz Kujda.

Wydarzenie cieszyło się bardzo duży zainteresowaniem mieszkańców Warszawy, o czym świadczyły tłumy odwiedzające stoisko Narodowego Funduszu. Uczestnikami tegorocznego festynu były głównie organizacje pozarządowe, instytucje badawcze oraz uczelnie. Hasło przewodnie obchodów brzmiało: „W kierunku natury”. Zgodnie z tym przesłaniem, tegoroczny Dzień Ziemi tematycznie związany był z różnorodnością biologiczną i zagadnieniami dotyczącymi jej ochrony.

Przedstawiciele NFOŚiGW przeprowadzili na stoisku edukacyjny konkurs komputerowy oraz warsztaty ekologiczne. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia artystyczne dla najmłodszych, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także udzielane porady na temat finansowego wspierania przez NFOŚiGW przedsięwzięć proekologicznych

Podczas tegorocznego Dnia Ziemi rolnicy i producenci oferowali żywność tradycyjną i ekologiczną wysokiej jakości. Były również zbierane elektroodpady i zużyte baterie, a w zamian rozdawano sadzonki roślin ozdobnych. Każdy z uczestników festynu na Polu Mokotowskim mógł przyjemnie spędzić czas na łonie natury, łącząc relaks i zabawę z poszerzaniem swojej wiedzy oraz świadomości ekologicznej.  

powrót
do góry