Aktualności

Do 30 czerwca NFOŚiGW czeka na zgłoszenia w konkursie dla dziennikarzy. Do wygrania 15 tysięcy złotych

17-05-2018, 12:17

Upowszechnianie i promowanie wiedzy na temat proekologicznej działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest celem drugiej edycji konkursu dla dziennikarzy, którzy w minionym roku (2017) opublikowali w tym zakresie materiały w prasie, radiu, telewizji lub w Internecie. Pula nagród to 15 tys. zł, a termin zgłoszeń mija 30 czerwca br. Konkursowi patronuje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

„Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” to wyróżnienie publikacji i uhonorowanie dziennikarzy popularyzujących w mediach aktywność, dokonania i osiągnięcia Narodowego Funduszu w dziedzinie szeroko rozumianej ekologii. Warunek udziału w konkursie to data publikacji: między 1 stycznia 2017 r. a 31 grudnia 2017 r.

Konkurs skierowany jest do dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów: zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, o zasięgu ogólnopolskim lub regionalnym. Materiały dziennikarskie (pojedyncze lub w cyklu) mogą być zgłaszane przez ich autorów albo – za zgodą autora – przez redakcje prasowe, internetowe, radiowe, telewizyjne. W tym celu należy skorzystać z formularza załączonego do regulaminu. Wypełniony kwestionariusz do 30 czerwca 2018 r. trzeba wysłać na adres: .

Jury weźmie pod uwagę: zgodność z tematem, ideą, przesłaniem i celami konkursu, oryginalność materiałów dziennikarskich, walory estetyczne typu jakość języka i stylu, czy przystępność dla odbiorców oraz merytoryczny wkład autora w zbieranie, weryfikowanie i przetwarzanie informacji zawartych w materiale.

NFOŚiGW przewidział dwie nagrody w konkursie: główną w wysokości 10 tys. zł oraz wyróżnienie w kwocie 5 tys. zł. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas tegorocznych targów branżowych POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które odbędą się w październiku.

W pierwszej edycji na konkurs NFOŚiGW nadesłano kilkadziesiąt materiałów, spośród których wyłoniono trzech równorzędnych laureatów, reprezentujących Polską Agencję Prasową oraz portale teraz-srodowisko.pl i gramwzielone.pl.

Szczegóły konkursu „Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” znajdują się w załączonym regulaminie.

Pliki do pobrania

eko-dziennikarz  regulamin konkursu  edycja ii.pdf
eko-dziennikarz regulamin konkursu edycja ii.pdf - (377,98 KB) Eko-Dziennikarz regulamin konkursu edycja II

.

powrót
do góry