Aktualności

Dni Ochrony Środowiska – święto miłośników przyrody w Łazienkach Królewskich

05-09-2018, 05:43

W najbliższy weekend 8 i 9 września Ministerstwo Środowiska, Lasy Państwowe, Muzeum Łazienki Królewskie wraz z Oddziałem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapraszają do Łazienek Królewskich w Warszawie na Dni Ochrony Środowiska. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Święto przyrody w sobotę 8 września o godz. 16.30 rozpocznie koncert w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich. Zagrają  Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi oraz zespoły muzyczne The Woods & Leśna Brać.

Następnego dnia, w niedzielę 9 września, w również w Łazienkach Królewskich od godz. 10.30 do 18.00 odbędzie się wielki piknik rodzinny (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola). Przy prawie 30 stanowiskach edukacyjnych będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu, uzyskać porady od doświadczonych grzyboznawców, spróbować darów lasu, wystartować w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie.

Na specjalnie przygotowane stoisko zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Odwiedzający oprócz sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie ochrony środowiska, będą mogli tworzyć malowidła z użyciem warzywnych eko stempli oraz prace plastyczne z masy powstałej naturalnych składników, posiać ziarna pszenicy, zbudować wulkan i ułożyć mega puzzle o tematyce ekologicznej.

Równolegle w niedzielę 9 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z wojewódzkimi funduszami od godz. 10:30 do 16:00 w 10 lokalizacjach w Warszawie, w tym m.in. w Łazienkach Królewskich i Parku Agrykola oraz kilkunastu miastach w całej Polsce organizuje ogólnopolską akcję „100 tysięcy drzew na 100 lecie niepodległości Polski 1918-2018”.

Więcej informacji na temat Akcji na stronie.

.

powrót
do góry