Aktualności

NFOŚiGW na ekologicznym pikniku „Światowy Dzień Ziemi dla Rodzin” w Pułtusku

06-05-2019, 09:40

Interaktywny konkurs ekologiczny, malowanie toreb, robienie domków dla pszczół – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pikniku, który odbył się 5 maja br. w Pułtusku. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Środowiska wspólnie z NFOŚiGW, WFOŚiGW w Warszawie, Lasami Państwowymi, Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ.

Rodzinny piknik otworzył Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Zgromadzonych gości przywitała także Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Anna Mańk, zapraszając do zapoznania się z atrakcjami przygotowanymi na tę okazję przez Narodowy Fundusz. Odwiedzający stoisko NFOŚiGW mogli się również dowiedzieć, jak dbać o środowisko naturalne oraz jak z pomocą Funduszu finansować proekologiczne inwestycje.

Zabawy na zielonej polanie nad Narwią i terenach parkowych Domu Polonii w Pułtusku trwały niemal sześć godzin. Uczestnicy wzięli udział w konkursach i grach o tematyce ekologicznej. Plenerowym atrakcjom towarzyszyły występy zespołu folkowego „Słowiany”. Dla najmłodszych przygotowano wyjątkowy, pełen muzyki i tańca, spektakl związany z ochroną środowiska. Uczestnicy pikniku mogli także spróbować regionalnych potraw oraz ekologicznej żywności pozyskiwanej z polskich lasów.

Imprezę rozpoczął i zakończył tradycyjny wystrzał armatni w wykonaniu zamkowego kanoniera.

.

powrót
do góry