Aktualności

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019 – podsumowanie

13-05-2019, 11:38

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), które w dniach 10-12 maja br. odbyły się na Polu Mokotowskim w Warszawie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych,  okazały się udanym wydarzeniem i przyciągnęły liczne grono zainteresowanych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Partner Wiodący) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (Partner) 10 maja zorganizowały na Polu Mokotowskim stoisko informacyjno-promocyjne. Punkt odwiedziło wiele osób, w tym rodziny z dziećmi, studenci, młodzież, ale przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych.

Nie przejmując się strugami deszczu, uczestnicy chętnie brali udział w różnorodnych konkursach ekologicznych, grach, zabawach, rysowaniu i malowaniu. Przy współudziale doradców z NFOŚiGW i WFOŚiGW, dzieci angażowały się w zajęcia w kąciku „Zrób własną zabawkę ekologiczną”. W tym czasie dorośli mogli dowiedzieć się od doradców z Projektu Doradztwa Energetycznego, jak zrealizować nowoczesną, efektywną ekonomicznie i przyjazną środowisku inwestycję, która będzie w 100 procentach finansowana z Funduszy Europejskich.

Głównym założeniem uczestnictwa NFOŚiGW i warszawskiego WFOŚiGW w DOFE 2019 było właśnie zaprezentowanie możliwości korzystania z Funduszy Europejskich, przy wsparciu ze strony Projektu Doradztwa Energetycznego. Działa on w oparciu o ogólnopolską sieć profesjonalnych doradców energetycznych, którzy pomagają zainteresowanym, udzielając nieodpłatnie informacji i porad w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

.

powrót
do góry