Aktualności

Aktywności NFOŚiGW na POL-ECO SYSTEM 2019

03-10-2019, 10:04

Efekty 30-letniej działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz perspektywy rozwoju NFOŚiGW to wybrane tematy, na które będą rozmawiali goście EkoSfery – przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego – na targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu.

Coroczna obecność przedstawicieli Narodowego Funduszu na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska, które tym razem odbywają się w dniach 9-11 października, to cykl konferencji i debat eksperckich, konferencja prasowa Zarządu NFOŚiGW, inspirujące rozmowy z odwiedzającymi to branżowe wydarzenie, a także czas szkoleniowych spotkań z beneficjentami.

W tym roku udział NFOŚiGW w poznańskich targach ma charakter szczególny ze względu na obchodzone 30-lecie instytucji i stąd zaplanowane na 9 października (godz. 13:00) seminarium pt. „Dorobek 30-lecia NFOŚiGW oraz perspektywy rozwoju Funduszu i systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce”. Spotkanie z udziałem m.in. Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka poprzedzi konferencja prasowa (godz. 10:00), podczas której ogłoszeni zostaną laureaci trzeciej edycji konkursu pn. „Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz”. Tego samego dnia (godz. 15:30) zaplanowano jeszcze panelową dyskusję – pod hasłami: „Sektor bankowy ważnym ogniwem batalii o czyste powietrze” oraz „Jakie wyzwania stawia program Czyste Powietrze w działaniach samorządów” – połączoną z prezentacją rekomendacji zawartych w raportach Komisji Europejski i Banku Światowego. Wszystkie te wydarzenia – z myślą przewodnią „Zrównoważona gospodarka odpadami – dla ludzi, zdrowia i środowiska” – odbędą się w ramach EkoSfery (usytuowanej w pawilonie 15 PCC), czyli przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego.

Oprócz tego nie zabraknie także merytorycznych wystąpień przedstawicieli NFOŚiGW na innych targowych wydarzeniach, w tym przede wszystkim na inauguracji POL-ECO SYSTEM 2019 (9 października, godz. 11:00) oraz panelach orgaznizowanych przez Ministerstwo Środowiska (10 października, od godz. 10:00). Odwiedzający targi będą też mogli spotkać się z ekspertami Narodowego Funduszu na dwóch stoiskach informacyjno-promocyjnych – w pawilonach nr 15 i 7, przy czym w tym drugim prezentowana będzie wystawa 30 wielkich inwestycji NFOŚiGW.

W przeddzień targów, 8 października (wtorek) NFOŚiGW organizuje na terenie poznańskich targów cykl szkoleń dla obecnych i przyszłych beneficjentów, którzy są zainteresowani zasadami pozyskania i rozliczania dofinansowania z takich obszarów, jak gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, adaptacja do zmian klimatu, poprawa jakości środowiska miejskiego, gospodarka odpadami komunalnymi. Nowością będzie Dzień Pozytywnej Energii, czyli konferencja szkoleniowa o funduszach norweskich (perspektywa 2014-2021) i programach NFOŚiGW z zakresu energii odnawialnej oraz efektywności energetycznej.

Zaproszenie na konferencję prasową MŚ - NFOŚiGW - MTP - środa 9 października o godz. 10

.