Aktualności

Perspektywy dla Internetu Rzeczy w Polsce

30-01-2020, 07:32

Pod hasłem „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło 30 stycznia br. w Stargardzie cykl dziesięciu regionalnych konferencji dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców. W wydarzeniu – pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy – udział wziął Wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski, który przedstawił ofertę Narodowego Funduszu w zakresie innowacji.

Kolejne spotkania, podczas których prezentowane będą dobre praktyki wdrożeń projektu od pomysłu do jego realizacji, zaplanowano w województwach: wielkopolskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim.

To też dobra okazja dla JST i przedsiębiorców, żeby spotkać się z ekspertami NFOŚiGW i poznać szczegóły dotyczące możliwości dofinansowania innowacyjnych przedsięwzięć z programu „Sokół – wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych”.

Inspiracją cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” było spotkanie w Belwederze w październiku 2019 r., gdzie rozmawiano o publicznym finansowaniu start-up’ów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają systemy i rozwiązania informatyczne związane z Internetem Rzeczy. Ogromne zainteresowanie tym tematem skłoniono Ministerstwo Cyfryzacji do przygotowania bezpłatnych regionalnych konferencji dla samorządowców i przedsiębiorców, na które można się zgłaszać pisząc na adres: elzbieta.lukasik@mc.gov.pl.

Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram spotkań:

Pliki do pobrania

.