Aktualności

Zapraszamy na drugą część szkoleń online dedykowanych przygotowaniu wniosków do Programu LIFE

19-05-2020, 08:31

Już 26 i 27 maja zapraszamy na dwa szkolenia online dla wnioskodawców dotyczące przygotowania pełnych wniosków projektowych LIFE w Podprogramie działań na rzecz środowiska.

Szkolenie dedykowane jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat Programu LIFE, w szczególności zapoznały się z materiałami z poprzednich webinarów jakie przeprowadziliśmy 28 i 29 kwietnia br. Materiały te dostępne są w zakładce Aktualności LIFE.

Szkolenia będą doskonałą okazją do spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego jak przygotować dobry wniosek. Do współprowadzenia zaprosiliśmy przedstawicieli Komisji Europejskiej: Maję Mikosińską – odpowiedzialną w agencji KE (EASME) za projekty przyrodnicze (NAT) oraz ENV: Małgorzatę Piechę – koordynatorkę projektów środowiskowych (ENV) w KE / EASME, a także monitorów projektów LIFE: Martę Kaczyńską (NAT) i Zbigniew Karaczuna (ENV). Przedstawiona zostanie metodyka przygotowania projektu LIFE, zakres informacji przedstawianych we wniosku.

Omówione zostaną też nowe rozwiązania wprowadzone przez NFOŚiGW w krajowym systemie współfinansowania projektów LIFE.

26 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosków w obszarze LIFE Przyroda i różnorodność biologiczna,

27 maja szkolenie poświęcone będzie wnioskom w obszarze LIFE Środowisko i efektywne gospodarowanie zasobami.
Oba szkolenia będą obejmowały również zagadnienia związane z obszarem LIFE Zarządzanie i informacja w zakresie środowiska. Osoby zainteresowane składaniem wniosku w tym obszarze zapraszamy na szkolenie zgodnie z tematyką planowanego projektu.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniach dokonać można poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza:

 

.