Aktualności

Jasno, czysto, bezpiecznie – nowoczesne oświetlenie ulic i czysty transport

04-10-2018, 11:35

W dniu 3 października 2018 w urokliwych wnętrzach restauracji Palmiarnia, w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego, odbyła się konferencja pod hasłem „Jasno, czysto, bezpiecznie – nowoczesne oświetlenie ulic i czysty transport”.

Po powitaniu uczestników konferencji, został omówiony i zaprezentowany system wsparcia doradczego w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii dla przyszłych energetyków gminnych.

W dalszej części spotkania uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się wrażliwymi tematami dotykającymi lokalne społeczności, takimi jak publiczny transport niskoemisyjny w Zielonej Górze, energooszczędne oświetlenie ulic w mieście, czy stacje doładowujące pojazdy elektryczne. 

W osobnym wystąpieniu zostały omówione źródła finansowania przedsięwzięć w zakresie efektywności energetycznej i OZE na kolejne lata.

Nie mogło zabraknąć tematu jesieni 2018. Mowa oczywiście o Programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. W czasie wykładu skupiono się na głównie na kompleksowości działań i rozwiązań, które pomogą w termomodernizacji domów jednorodzinnych w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat.

Na zakończenie konferencji, uczestnicy wzięli udział w dyskusji i indywidualnych konsultacjach z prelegentami.

.

powrót
do góry