Aktualne nabory

Projekty bilateralne rekomendowane do dofinansowania z funduszy norweskich - rozstrzygnięcie naboru FWD PL04 NMF

13-01-2016, 10:01

8 stycznia 2016 r. Operator Programu wydał decyzję o przyznaniu dofinansowania dla dwóch projektów rekomendowanych przez Komitet Sterujący do uzyskania wsparcia ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej dla Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

W ramach rozstrzygniętego naboru dla organizacji zrzeszających/działających na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, a także związków i partnerstw miast, gmin, powiatów i regionów dofinansowanie otrzymał:

  1. Związek Miast Polskich na realizację projektu bilateralnego pn.: „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” we współpracy z partnerem norweskim - Kommunenes Sentralforbund (KS), w wysokości 1 527 513,24 PLN.

W ramach rozstrzygniętego naboru dla organizacji samorządu gospodarczego dofinansowanie otrzymał:

  1. Krajowa Izba Gospodarcza na realizację projektu bilateralnego pn.: „Polsko-norweska współpraca na rzecz innowacyjnych rozwiązań w ochrony środowiska w MŚP / Polish Norwegian cooperation for environmental friendly and innovative solutions in SMEs – POLNORECO” we współpracy z partnerem norweskim - International Development Norway AS, w wysokości 1 520 340,00 PLN.

Mając na uwadze duże zainteresowanie konkursem, a także wysoką jakość złożonych wniosków na kwotę dofinansowania przekraczającą dostępną alokację, Darczyńcy oraz Operator Programu rozważają możliwość przesunięcia środków uwolnionych w części inwestycyjnej Programu z przeznaczeniem na wsparcie pozytywnie ocenionych projektów bilateralnych zgłoszonych w naborach.

W przypadku pojawienia się dodatkowych środków znajdujący się na liście wnioskodawcy zostaną niezwłocznie poinformowani o możliwości uzyskania wsparcia. Zainteresowanych zachęcamy także do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej.

Lista pozytywnie ocenionych projektów bilateralnych z dwóch naborów FWD PL04 NMF:

Pliki do pobrania

nabor fwd  pl04 nmf tabela wynik oceny.xlsx
nabor fwd pl04 nmf tabela wynik oceny.xlsx - (16,48 KB) Nabór FWD PL04 - wyniki naboru.

.