Aktualności LIFE

Dzień Informacyjny LIFE już po raz ósmy w Polsce

15-04-2015, 15:13

Miło nam poinformować, że 14 kwietnia 2015 r. odbył się VIII Dzień Informacyjny LIFE zorganizowany przez NFOŚiGW. Zainteresowanie potencjalnych wnioskodawców nie maleje, choć Program LIFE realizowany jest w Polsce od lat. Nowa perspektywa finansowa daje nowe możliwości. W spotkaniu udział wzięło około 300 osób, w tym przedstawiciele samorządów, środowisk naukowych, pozarządowych organizacji ekologicznych, świata biznesu - beneficjenci oraz potencjalni wnioskodawcy Programu LIFE. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie, a wszystkich, którym nie udało się wziąć udziału w spotkaniu, zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na naszej stronie. 

Konferencję otworzyła Pani Dorota Zawadzka-Stępniak, Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW. Poinformowała o ogłoszeniu naboru wniosków o współfinansowanie projektów LIFE w formie dotacji ze środków NFOŚiGW. W ramach tego naboru wnioski będzie można składać w okresie od 1 do 22 czerwca 2015 r. do godz. 15.30. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie NFOŚiGW w naborze projektów tradycyjnych 2015 

Wprowadzenie do Programu LIFE oraz możliwości dofinansowania projektów LIFE przedstawił Pan Witold Retke, Doradca w Wydziale ds. Programu LIFE. Natomiast podczas drugiej części konferencji Beneficjenci zaprezentowali kilka projektów LIFE+, których realizację rozpoczęto w poprzedniej perspektywie finansowej. Dało to możliwość poznana ich doświadczeń z przygotowania wniosków, a także ze współpracy z Komisją Europejską oraz realizacji zadań i rozliczania projektów. Prezentacje oraz zdjęcia można znaleźć poniżej.

Ekspozycję na 25 stoiskach zaprezentowali Beneficjenci projektów LIFE+. Zainteresowani mogli zapoznać się z tematyką finansowanych obecnie projektów oraz zdobyć cenne informacje związane z realizacją różnych przedsięwzięć, a także zadać pytania i przedyskutować swoje wątpliwości z Beneficjentami LIFE+ oraz z przedstawicielami NFOŚiGW. Warto zauważyć, że stoiska prezentujące poszczególne projekty są coraz ciekawsze, a poza tradycyjnymi plakatami i ulotkami coraz częściej prezentowane są filmy, znakomicie przygotowane prezentacje multimedialne lub makiety. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z materiałami z VIII Dnia Informacyjnego LIFE, a także z informacjami dostępnymi na stronach poszczególnych projektów. Mamy nadzieję, że duża frekwencja podczas konferencji okaże się dobrym prognostykiem liczby nowych, ciekawych wniosków, które zostaną nadesłane w naborze 2015.

.