Aktualności LIFE

Rozpoczął się nabór do programu LIFE - Gazeta Polska Codziennie (15.05.2017)

15-05-2017, 17:16

Zapraszamy do lektury artykułu nt. programu LIFE, który ukazał się 15 maja br. w Gazecie Polskiej Codziennie.

Artykuł podsumowuje Dzień Informacyjny LIFE 2017, który zainaugurował nabór projektów w 2017 roku oraz zachęca potencjalnych wnioskodawców do wykorzystania środków unijnych. Dla Polski  w roku 2017 pozostało jeszcze ponad 40 mln euro  - m.in. na innowacje prośrodowiskowe w ramach unijnego programu LIFE. Polskie  projekty LIFE mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Istnieje więc możliwość sfinansowania dotacyjnego nawet do 95% kosztów przedsięwzięć.

Wydaje się więc, że czasu jest jeszcze dużo, ale pisanie wniosku należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby projekt był dobrze przygotowany i spełniał wymogi NFOŚiGW oraz KE. Mogą Państwo liczyć na pomoc ekspertów NFOŚiGW, na stronie internetowej dostępne są tłumaczonej na język polski dokumenty prawne oraz wytyczne KE. W aktualnościach podajemy informacje nt. dostępnych szkoleń.

Natomiast już teraz można kontaktować się w sprawie koncepcji wniosków LIFE oraz preferowanych przez KE tematów projektów. W ramach Projektu Budowania Potencjału LIFE14 CAP/PL/000011 eksperci Narodowego Funduszu udzielają indywidualnych konsultacji przygotowywanych wniosków LIFE. Wystarczy napisać w tej sprawie mail do Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE na adres: life@nfosigw.gov.pl.

 

 

 

 Sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Budowy Potencjału LIFE LIFE14 CAP/PL/000011.

Pliki do pobrania

.

powrót
do góry