Aktualności LIFE

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie LIFE - Podprogram działań na rzecz klimatu

07-06-2019, 13:00

NFOŚiGW zaprasza 27 czerwca 2019 r. na bezpłatne szkolenie dotyczące tworzenia projektów oraz aplikowania o środki w ramach Programu LIFE w Podprogramie działań na rzecz klimatu, w naborze 2019.

Eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programu LIFE przedstawią zasady składania wniosków w tegorocznym naborze. Prelegenci wyjaśnią również wszystkie etapy tworzenia wniosku, przedstawią tegoroczne zmiany oraz omówią zasady oceny wniosków przez Komisję Europejską.

Podprogram działań na rzecz klimatu obejmuje trzy obszary priorytetowe, którym poświęcone będzie szkolenie:

2.1. Łagodzenie skutków zmian klimatu

2.2. Dostosowywanie się do skutków zmiany klimatu

2.3. Zarządzanie i informacja w zakresie klimatu

Ważne jest, aby uczestnicy szkolenia zapoznali się przed szkoleniem z Wytycznymi dla wnioskodawców oraz Zasadami oceny wniosków dla Podprogramu działań na rzecz klimatu, co bardzo ułatwi aktywne uczestnictwo w szkoleniu. Materiały te dostępne są na stronie Komisji Europejskiej w tzw. pakiecie aplikacyjnym:

https://ec.europa.eu/easme/en/section/life/calls-proposals#inline-nav-1

Szkolenie rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, ul. Konstruktorska 3a, sala 102. Rejestracja uczestników trwa od godz. 9.30. Zakończenie planowane jest na godz. 15.15. Szczegółowy program szkolenia dostępny jest poniżej.

Zgłoszenia dokonać można jedynie poprzez wypełnienie elektronicznego formularza (poniżej) do 24 czerwca do godz.13.00. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ (Formularz został zamknięty 19.06.2019 o godz. 15.00 w związku z wyczerpaniem limitu miejsc na szkolenie).

Dojazd z Dworca Centralnego – tramwajem nr 17 lub 41 do przystanku Konstruktorska lub metrem linią M1 do stacji Wierzbno i tramwajem nr 31 lub 18 do przystanku Konstruktorska. Obok siedziby NFOŚiGW znajduje się płatny parking (przy ulicy Konstruktorskiej).

Pliki do pobrania

.