Aktualności LIFE

Dzień Informacyjny LIFE 2018

Autor: LIFE
11-04-2018, 08:06

Serdecznie zapraszamy na Dzień Informacyjny LIFE 2018, który organizujemy dla Państwa po raz jedenasty. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie.

Celem wydarzenia jest przekazanie na poziomie krajowym obowiązujących informacji z Komisji Europejskiej na temat naboru projektów w roku 2018. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej (KE) i Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises (EASME), Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW oraz Beneficjenci Programu LIFE. Uczestnictwo w wydarzeniu to niepowtarzalna okazja zdobycia wiedzy na temat Programu LIFE, a także szansa zapoznania się z realizowanymi projektami i możliwość wymiany doświadczeń z Beneficjentami Programu.

Dzień Informacyjny LIFE 2018 składać się będzie z sesji ogólnej i trzech sesji tematycznych.

Sesja ogólna skierowana jest do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku do Programu LIFE i szukają wiedzy o Programie i jego zasadach. Uczestnicy znajda odpowiedź na kluczowe pytanie, jakie przedsięwzięcia mogą być finansowane z Programu LIFE. Prezentacje przedstawione przez Beneficjentów Programu pozwolą na omówienie zagadnień na konkretnych przykładach. Przewidziano również czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Sesje tematyczne poświęcone będą trzem zagadnieniom, takim jak:

I. Gospodarka o obiegu zamkniętym w projektach LIFE

II. LIFE dla Informacji i Zarządzania

III. Ochrona przyrody na rzecz klimatu w projektach LIFE.

Uczestnicy sesji tematycznych zapoznają się z doświadczeniami Beneficjentów Programu oraz konkretnymi działaniami i rozwiązaniami z realizacji projektów LIFE.

Zapraszamy również na stoiska prezentujące realizowane w Polsce projekty LIFE oraz do punktów informacyjnych innych programów funkcjonujących w Polsce, takich jak KPK Programów Badawczych Unii Europejskiej, KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Centrum Projektów Europejskich, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – Enterprise Europe Network oraz Bank Ochrony Środowiska.

Sesja ogólna będzie transmitowana on-line, co umożliwi śledzenie jej przez Internet.

Zapisy na Dzień Informacyjny LIFE 2018 trwają do 20 kwietnia poprzez FORMULARZ ON-LINE.

W załączeniu – program sesji ogólnej oraz sesji tematycznych.

 

Sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Budowy Potencjału LIFE LIFE14 CAP/PL/000011.

.